کوکو سبزی

زمان خواندن
کمتر از
1 دقیقه
خوانده شده تا کنون

کوکو سبزی

October 04, 2015 - 12:33
ارسال شده در:
0 comments

سبزی ( تره ، جعفری ، شوید ، گشنیز ) 500 گرم 

تخم مرغ 3 عدد 

شیر 1 قاشق غذاخوری

مخلوط زرشک و مغز گردو 1/2 لیوان   

بیکینگ پودر 1/2 قاشق چایخوری 

نمک و فلفل به مقدار لازم

طرز تهیه: سبزی ها را بشویید و بگذارید تا خشک شوند سپس ریز و یکدست خرد کنید ( پیشنهاد میشود سبزی ها را پیش از استفاده در مایه کوکو کمی سرخ کنید تا کوکوی برشته تر و تردتری داشته باشید ).

داخل کاسه ای تخم مرغ ها را بشکنید و خوب هم بزنید تا کف کند سپس سبزی های خرد شده ، بیکینگ پودر ، شیر ، زرشک ، مغز گردو ، نمک و فلفل را اضافه کنید و هم بزنید تا مواد خوب مخلوط شوند.

داخل ماهیتابه روغن بریزید و روی حرارت قرار دهید تا داغ شود سپس مایه کوکو را داخل تابه بریزید و پخش کنید و در تابه را بگذارید ، حرارت را برای چند ثانیه زیاد کنید تا مواد خودشان را بگیرند سپس حرارت را ملایم کنید تا یک روی کوکو سرخ شود ، وقتی یک روی کوکو سرخ  شد کوکو را برگردانید  تا روی دیگر کوکو هم برشته شود.

نکته: استفاده از زرشک و مغز گردو بنابر سلیقه میباشد و اجباری نیست ، حتی میتوانید از یکی از این مواد در کوکو سبزی استفاده نمائید.

استفاده از 1 قاشق شیر در انواع کوکو و کتلت باعث میشود مواد انسجام بیشتری داشته باشند و موقع سرخ کردن وا نروند ، استفاده از بیکینگ پودر نیز موجب میشود مواد کوکو هنگام سرخ شدن نچسبند و شل نشوند و پف کوکو نیز بیشتر شود.

برچسب ها: