آش سبزی شیرازی

زمان خواندن
کمتر از
1 دقیقه
خوانده شده تا کنون

آش سبزی شیرازی

July 14, 2015 - 13:33
ارسال شده در:
0 comments

گوشت 500 گرم 

برنج نیم دانه 3 لیوان  

تره 1 کیلوگرم 

ترخون 100 گرم

لوبیا سفید 1 لیوان  

عدس 1 لیوان  

نخود 1 لیوان 

نمک.فلفل.روغن مقدار لازم

طرز تهیه: درون قابلمه گوشت را با پیاز خرد شده تفت دهید و پس از تغییر رنگ گوشت مقداری آب ، زردچوبه و پودر دارچین اضافه کنید و بگذارید با حرارت ملایم گوشت بپزد ، پس از اینکه گوشت پخت گوشت را ریش ریش کنید.

درون قابلمه چند لیوان آب بریزید سپس برنج های نیم دانه که از شب قبل خیس کرده اید ، تره های خرد شده و نصف ترخون ، نمک و فلفل را درون قابلمه بریزید و با حرارت متوسط اجاره دهید برنج بپزد و شل شود ( همانند برنج شله زرد ) ، در قابلمه را باز بگذارید تا رنگ سبزی تیره نشود.

نخود ، لوبیا و عدس را از شب قبل خیس کنید و تا روز بعد چند بار آب ان را تعویض نمایید ، درون قابلمه های جداگانه نخود ، لوبیا و عدس را بپزید ؛ اگر آب عدس تیره شد میتوانید در طول مدت پخت 1-2 بار آب ان را تعویض کنید.

پس از اینکه تمام مواد آماده شدند میتوانید پخت اصلی و ترکیب مواد را انجام دهید ، حبوبات پخته و گوشت پخته له شده را به مخلوط برنج و سبزی در حال پخت اضافه کنید ، آب حبوبات و آب گوشت را صاف کنید و مواد به آش اضافه کنید ( میتوایند در این مرحله مواد را با میسکر بزنید تا یکدست شود ).

باقی مانده ترخون را در مقداری روغن تفت دهید سپس به مواد دیگر اضافه نمائید ؛ حرارت را کم کنید و به مدت 2 ساعت اجازه دهید آش شما غلیظ و کشدار شود ، در این 2 ساعت باید هر 10 دقیقه اش را خوب هم بزنید تا آش شما ته نگیرد ، پس از اماده شدن آش را با پیاز داغ تزیین و سرو کنید ( برای زیبایی بیشتر آش 2 – 3 قاشق حبوبات پخته داخل آش بریزید و سرو کنید ).

نکته: بهترین گوشت برای این آش گوشت گردن یا سردست میباشد ، آش باید تا جایی پخته شود که مواد خوب له شده باشند ، میتوانید برای سهولت بیشتر بعضی از مواد آش را از شب قبل اماده کنید ؛ در مراحل آخر پخت مرتب باید آش را هم بزنید ، راز اصلی خوشمزه شدن و کشدار بودن این آش هم زدن آن است.

برچسب ها: